Historie narozeninových dortů

Dorty jsou oblíbené sladké pečivo, které se připravuje po celém světě. Historie dortů sahá až do starověku, kdy byly původně považovány za lahůdky pro bohaté a významné osoby.

První zmínky o dortech pocházejí z Egypta, kde byly dorty považovány za posvátné jídlo a byly připravovány při různých příležitostech jako svatby, pohřby a oslavy. V té době se dorty vyráběly z mouky, medu a oleje a měly podobu chlebovitých koláčů. Ve starém Řecku a Římě se dorty také považovaly za luxusní jídlo a byly připravovány především pro bohaté vrstvy společnosti. V té době se dorty začaly připravovat také z cukru, který se začal do Evropy dovážet z východu. Ve středověku se dorty začaly připravovat také v Evropě a staly se oblíbeným sladkým pečivem při různých příležitostech. V té době se začaly používat také různé přísady jako ořechy, sušené ovoce a koření, což přispělo k rozmanitosti a chuti dortů.

V moderní době se dorty připravují po celém světě a jsou považovány za oblíbené sladké pečivo při různých příležitostech jako jsou svatby, narozeniny, křtiny a další oslavy. Existuje mnoho různých druhů dortů, od jednoduchých koláčů až po složité dezerty plné různých přísad a ozdob. Dnes se dorty připravují z různých druhů mouky, cukru, másla a dalších surovin.

Dnes jsou také k dostání různé druhy bezlepkových, veganských a dietních dortů, které uspokojí potřeby různých skupin zákazníků. V průběhu historie se dorty také staly součástí různých tradic a zvyků po celém světě. Například v Anglii se slaví Den dortů (National Cake Day) každý rok 17. října a v USA se dort používá jako součást tradičního rautu při narozeninách.

V současnosti je také možné najít dorty v mnoha různých chutích a tvarů, od klasických čokoládových dortů po exotické ovocné kreace. Je těžké přesně říci, kde se dorty vzaly, ale je jasné, že jsou oblíbeným sladkým pečivem po celém světě a že budou i nadále připravovány a oceňovány po mnoho let.

Nákupní košík